Ska köpa en gps att ha i fjällen, är det någon som har tips på en gps till bra pris som fungerar utan problem? Den bör ha rätt stor skärm och vara vattentät.
Kanske något dyr men skall man ha vattentät och stor skärm så finns ju denna:Ska köpa en gps att ha i fjällen, är det någon som har tips på en gps till bra pris som fungerar utan problem? Den bör ha rätt stor skärm och vara vattentät.
Håller med gps gurun fullständigtRek. Montana-serien, även om programvaran i GPSen behöver nån buggfix.
Nackdelen med Zumo660 är att den är seeeg med Friluftskartan.
Lol, jag vet, bara för att en anser en sak vara värt det betyder det inte att alla gör det, t.ex. bara för att jag anser att en turbo är värt pengarna så behöver det inte betyda att min fru gör detFan oxå jag som hade tankarna på nuvi 550 aja bara till att tänka om då![]()
Den är helt klockren...Nä de får bli en Montana