Jag är väldigt nöjd med min summit XRS, men det kan ändå vara värt att nämna att alla summitarna är aningen tungbrutna original. Speciellt XRSen om man inte byter framvagn. Gör man däremot det och kanske också byter till tmotion uppgraderingen i boggen som blir dom ljusår bättre.
En annan sak som man också bör ha i åtanke med summitarna är mattan, både -09 och -10 har den portade mattan som inte är jättrebra. Dessa saker kan vara bra att hålla utkik efter när man köper begagnat då de är ganska dyra att byta ut själv.
Sen finns det mycket skit om motorerna på internet, men om du hittar en fin en som inte är så spöad ska det nog inte vara ett problem.
Förutom det tycker jag dom funkar fint, tar inte speciellt mycket soppa när man fegkör heller.
Vad det gäller RMKn är det bättre att någon som vet säger vad dom tycker. Men dom är lättare att skråköra med original än summiten i alla fall.
/M